Brukarstwo - fachowcy z całej Polski do Twoich usług

Dobre brukarstwo to kompetentni fachowcy

16 January 2013 18:41


VN:F [1.9.20_1166]

Kompetentna ekipa brukarska może okazać się skarbem. O tym fakcie wie już coraz szersze grono osób, które korzystają z usług specjalistów branży budowlanej. Podobnie jak większość profesjonalnych usług, brukarstwo może być wykonywane z pasją, a przy tym na najwyższym poziomie. Większość producentów materiałów budowlanych jest w stanie polecić dobrego wykonawcę. Co jednak zrobić w momencie, kiedy sami zostaniemy zmuszeni do dokonania wyboru? Odpowiedź jest prosta.

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z faktu, że profesjonalna ekipa brukarska gwarantuje nie tylko dokładne i kompetentne  wykonanie zlecenia ale także zapewnia terminowość zakończenia prac. Warto podczas prowadzenia prac zwracać uwagę na precyzję położenia kostki, a także dokładność podbudowy, ciasność ułożenia, rodzaj podsypki pod kostką , jak również rodzaj kostki. Ważne, żeby nie było zbyt dużych różnic kolorystycznych. Odcień i kolor wbrew pozorom są dość istotne, mogą świadczyć o rodzaju partii kostki brukowej.  Poleca się także, nawet jeszcze przed rozpoczęciem prac przez ekipę brukarską, sprawdzić czy dostarczona przez ekipę, bądź też producenta kostka jest zgodna z naszym zamówieniem oraz czy nie ma na poszczególnych egzemplarzach widocznych gołym okiem uszkodzeń i wad. Takie działanie pomoże uchronić nas przed potencjalnymi kłopotami w przyszłości.

Warto też wiedzieć o kilku aspektach samej pracy brukarza – nawet jeszcze przed zatrudnieniem fachowców. Na przykład o fakcie, że przy wykonywaniu nawierzchni za pomocą kostki wibroprasowanej uprzednio powinna być dokonana przez  specjalistyczną ekipę analiza geotechniczna gruntu. Podłoże powinno być odpowiednio zabezpieczone przed nadmiernym zawilgoceniem i skutkami występowania niskich temperatur. Trzeba pamiętać również o fakcie dokładnego wypełniania szczelin piaskiem. Tylko całkowite wypełnienie dostępnych szczelin pomiędzy kostką  gwarantuje pełną nośność brukowanej powierzchni. Ekipa brukarska powinna kilkakrotnie powtarzać zasypywanie szczelin – warto o tym pamiętać. Dobrze też wiedzieć, że odpowiednio zagęszczone i wypełnione piaskiem szczeliny (nawet z nadmierną jego ilością) warto jest pozostawić nawet na kilka tygodni po zakończeniu prac. Piasek ubijając się w szczelinach zapewni lepsze współdziałanie z kostką.

 

 

 


Napisz komentarz o firmie poniżej :

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.