Brukarstwo - fachowcy z całej Polski do Twoich usług

Kostka brukowa w ogrodzie

25 February 2013 22:09


VN:F [1.9.20_1166]

Zacznij od właściwego projektu

Kostki brukowej nie można układać bez projektu, to tak jakby jechać samochodem bez konkretnego celu. Samym układaniem kostki powinna zająć się profesjonalna firma, która zabezpieczy nas przed nieprzewidzianymi konsekwencjami źle ułożonych elementów. Architekt ogrodów odpowiednio zaplanuje wszystkie szczegóły naszej oazy zieleni. Niezwykle ważna jest również odpowiednia jakość surowca, który ma na stałe znaleźć się w naszym ogrodzie. Pamiętajmy, że projekt ułożenia kostki jest decyzją, która będzie kształtować wygląd naszego ogrodu przez długie lata, chociaż zawsze można projekt zmienić i dokonać innej aranżacji. Jednakże ułożenie nowej kostki często niesie ze sobą duże nakłady czasu i pieniędzy. Zmiana ułożenia kostki brukowej w ogrodzie to zdecydowanie coś bardziej skomplikowanego niż przemalowanie pokoju.
Układając kostkę brukową w ogrodzie trzeba przewidzieć jakie zdarzenia w przyszłości będą miały tam miejsce. Musimy wiedzieć gdzie i jakie duże będą organizowane ogniska, grille czy gdzie i jak urządzić plac dla dzieci. Należy zwrócić uwagę również na to, czy w naszym ogrodzie będą jeździć samochody oraz jakikolwiek inny sprzęt ciężki.

Symbioza z florą
W zależności od rodzaju naszego ogrodu warto zwrócić uwagę na kostki z serii Antico oraz Colormix. Te pierwsze to kostki poobijane, czyli postarzane. Pasują do ogrodów z florą mało zróżnicowaną oraz bez intensywnych kolorów. Colormix to kostki cieniowane, które dzięki odpowiedniego ułożenia mogą podkreślać pewne walory naszego ogrodu. Istnieje również seria Elegante, czyli kostek o naturalnym wyglądzie kamieni. W ogrodzie stosowanie ich jest bardzo popularne, bo pasują do wielu projektów i ułożeń ogrodu, najlepiej również komponują się z roślinnością w naszym ogrodzie.

Kostka brukowa a martwa natura
Ułożenie kostki brukowej powinno współgrać również elementami natury martwej w ogrodzie. Przedmioty nieożywione takie jak rzeźby, stoliki, krzesła, altany i inne części nieożywione naszego ogrodu muszą komponować się z kostką brukową.
Również wszystkie cieki wodne i zbiorniki muszą estetycznie i bezpiecznie łączyć się z projektem ułożenia kostek brukowych. Ważne jest również, aby przy miejscach wilgotnych unikać mało trwałych piaskowców oraz nawierzchni żwirowych. Pamiętajmy także o tym, aby odpowiednio zaplanować i wykonać system odprowadzania wodyKostka brukowa w ogrodzie, 5.0 out of 5 based on 1 rating


Napisz komentarz o firmie poniżej :

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.