Brukarstwo - fachowcy z całej Polski do Twoich usług

Aranżacja ogrodu – pomysły na projekty ścieżek, podjazdów i tarasów

3 March 2013 11:28


VN:F [1.9.20_1166]

By stworzyć wspaniały efekt należy zacząć od podstaw, czyli położenia odpowiedniego materiału, który będzie zdobił ścieżki, podjazdy do garażu i tarasy. Dziś wybór jest naprawdę ogromny, wszystko zależy od upodobań każdej osoby. Oto najpopularniejsze materiały pokrywające nawierzchnie ogrodu:

Kostka brukowa

Odmian kostki brukowej jest wiele. Materiał ten znakomicie pasuje do każdego zadbanego i ładnie zaaranżowanego ogrodu. Pokrywa on ścieżki i podjazdy ogrodów. Odpowiednio dobrana kostka jest nie tylko elementem zdobniczym, ale także bardzo funkcjonalnym i odpornym na niekorzystne warunki atmosferyczne tworzywem. Przy nowoczesnym budownictwie najczęściej wykorzystuje się kostkę o różnych ciekawych kształtach i w zróżnicowanej kolorystyce. Od pewnego czasu modne stało się łączenie na jednej powierzchni dwóch różnych rodzajów kostki. Pozwala to wprowadzić większe urozmaicenie, a tym samym lepiej ozdobić plac. Nowością na rynku firm brukarskich jest kostka z powłoką działającą jak impregnat. Obecnie jeszcze nie należy ona do najtańszych i może być trudno dostępna, lecz jej zakup jest opłacalny, ponieważ warstwa wierzchnia znacznie lepiej chroni kostkę przez zniszczeniem, a ponadto czyszczenie takiej kostki jest dużo łatwiejsze.

Kostka granitowa

To coraz popularniejszy materiał stosowany do układania nawierzchni. Różnorodność kolorystyczna pozwala na osiągnięcie ciekawych efektów. Ponadto możliwe jest układanie takiej kostki w fantazyjne wzory, np. fale, łuki, zakręty, dzięki czemu każdy podjazd oraz każda ścieżka zyskają niepowtarzalny efekt.

Płyty chodnikowe

Alternatywą dla popularnej kostki brukowej oraz granitowej są płyty chodnikowe. Ich doskonała wytrzymałość sprawia, że zakup ten jest bardzo opłacalny, ponieważ jest to inwestycja na lata. Bardzo popularne są płyty betonowe. Istnieje możliwość wyboru wielu odcieni, które można dostosować, np. do koloru elewacji budynku, a także kształtu i rozmiaru. Ponadto fantazyjne wzory pozwolą na osiągnięcie bardzo modnego efektu. Istnieje też możliwość zakupu płyt z wkomponowanymi w nie innymi materiałami nawierzchniowymi.

Płytki tarasowe

Uzupełnieniem całość jest aranżacja tarasu. By miejsce to było eleganckie, a także trwałe, warto zainwestować w płytki tarasowe. Poza dużym bogactwem kolorów i wzorów, ważnym ich atutem jest funkcja antypoślizgowa, która zapewnia bezpieczeństwo podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. W dodatku takie płytki są wykonywane z bardzo trwałego tworzywa, więc można się cieszyć ich jakością przez długie lata.

Układanie kostki brukowej powinno być wykonane przez wyspecjalizowaną firmę brukarską. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nowa nawierzchnia na naszym podjeździe lub w ogrodzie będzie nam służyła przez długie lata.


Napisz komentarz o firmie poniżej :

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.