Brukarstwo - fachowcy z całej Polski do Twoich usług

Piękne podwórko, czyli efektowna kompozycja z kostki brukowej

11 March 2013 18:56


VN:F [1.9.20_1166]

Profesjonalnie zaprojektowane podwórko pozwoli zarówno na bezproblemowe poruszanie po własnej posesji i dodatkowo wyeksponuje stylowe oraz eleganckie rozwiązania, które będą stanowiły najefektywniejszą ozdobę dla domu.

Stworzenie idealnego projektu bywa skomplikowane, ponieważ musi on spełniać nie tylko funkcję dekoracyjną ale też funkcjonalną. Kostka brukowa powinna zostać ułożona w taki sposób aby wzbudzała zachwyt innowacyjnym wzorem, a także by była prosta w pielęgnacji oraz trwała. Dlatego zalecana jest zawsze konsultacja z fachowcem, który jako specjalista w swojej dziedzinie stworzy optymalny projekt posesji. Obecnie zarówno oryginalne kształty kostki brukowej, jak i nowoczesne techniki stosowane w trakcie jej układania pozwalają na to, by nawet niewielkie przestrzenie mogły zostać oryginalnie i niepowtarzalnie zaaranżowane.

Na początku całego procesu należy się zastanowić czy kostka ma pokryć całe podwórko, czy może jedynie wyznaczyć pewne chodniki oraz tarasy. Następnie trzeba wybrać odpowiedni kolor oraz rodzaj kostki, tak by perfekcyjnie wkomponowała się ona w architekturę istniejącego budynku i ogrodzenia. Możliwe jest oczywiście także łączenie różnego rodzaju kostki brukowej o różnych kolorach, co wywołuje niezwykle zachwycający efekt, kiedy fachowcy układający podłoże komponując finezyjne mozaiki, które dodają uroku całemu otoczeniu. Osoby, które decydują się na wplatanie okręgów w dywan ułożony z prostokątnej kostki muszą pamiętać o tym, by zawsze zakupić nieco więcej materiału niż to wynika z obliczeń, aby wszelkiego rodzaju przycięcia nie spowodowały, że zbraknie bruku.

Najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ostatecznego efektu i wyglądu, ma zawsze samo, twórcze układanie kostki brukowej. Decydujące jest ułożenie pierwszego rzędu, który powinien zostać położony zgodnie z planem. Potem do niego dokładane są następne elementy. W momencie kiedy bruk jest układany z jednej barwy wówczas trzeba dokładać kolejne kostki z różnych pakietów, tak by zniwelować kontrasty między kolorami kostki. Przeważnie co dwa metry sprawdza się właściwy przebieg układania przy wzorze kontynuowanym wzdłuż  prostych linii, natomiast zdecydowanie częściej trzeba kontrolować sytuację, gdy w grę wchodzą okrągłe kształty i mozaikowe fale.

Kostka brukowa ze względu na swoją trwałość, funkcjonalność, elegancko wygląd oraz rozmaite kolory i kształty doskonale prezentuje się na podwórku. Możliwość wykonywania artystycznych kompozycji dodatkowo ponosi jej urok oraz efektywność odbioru, gdzie całokształt często można odebrać jako wyszukaną stylizację.Piękne podwórko, czyli efektowna kompozycja z kostki brukowej, 5.0 out of 5 based on 1 rating


Napisz komentarz o firmie poniżej :

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.